Nejlepší jídlo na cestách? Řekneme vám, co ochutnat

Praha - Dovolená není jen o letadle, hotelu, moři a suvenýrech. Je i o jídle, o dobrém jídle. Co si v jaké zemi dát? Na co určitě nesmíte zapomenout a co si přivézt?

Přidejte svůj názor

Santorini, Řecko

Itálie je známá vynikající pastou, pizzou a červenými rajčaty. Francie zase delikátním pečivem, makronkami, sýry a vínem. Z Řecka si odvážíte olivy a skvělý olej v Americe zase musíte okusit typické hamburgery. A je toho mnohem více!

Ať už cestujete do jakékoliv země, vždy se najde prostor pro ochutnávku lokální kuchyně. Někdy vás překvapí, jindy nadchne anebo naopak znechutí. Co kde ochutnat?

Řecko je země vápencových domků s modrými doplňky, oslíků, oliv a vždy dobře naladěných domorodců.  Je to ale nejen to. Země se pyšní skvělou gastronomií. Co v Řecku nezapomeňte ochutnat? Určitě Baklavu! Je to velmi sladký dezert obvykle složený z ořechů, másla a cukru.

Řím, Itálie to je místo, kde se jídlo vychutnává. Žádný spěch, ani stres. Když navštívíte tuto lokalitu nezapomeňte na těstoviny, rajčatové omáčky, pizzy a lahodné předkrmy se sušenou šunkou.

Paříž, to je místo, které prostě musíte ochutnat! Croasanty, dokonalé, křupavé bagety plněné pesty z česneku či bazalky, rozkošné makronky všech příchutí. K tomu lahodná káva a k večeru sklenka vybraného vína. To vše a mnohem více je Paříž.

Vietnam je země mořských plodů, rybích omáček, rýže a koření, ovoce a zeleniny. Používané ingredience jsou opravdu kvalitní a navíc opravdu zdravé. A co zde ochutnat? Pokrm zvaný Cha ca. Jedná se o bílou rybu s omáčkou z jarní cibulky. Delikatesa!

Pákistán, muslimská země, která má vynikající gastronomii. Vepřové zde sice nenajdete, ale drůbež, zeleninu a ryby ano a v hojném množství. Ucítíte zde koření na každém kroku a nejčastěji na vás „zavolá“ česnek, chilli, zázvor, koriandry, kari či skořice. V Pákistánu nezapomeňte zkusit chléb místní výroby zvaný Rota.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sklon k nepořádku? Existuje několik typů bordelářů, vysvětluje psycholožka

27.05.2018 09:11 Paříž - Pro některé lidi je úklid vlastního pokoje, kanceláře nebo vnitřku automobilu…

Téměř nesmrtelný car? Věštkyně mu předpověděla hrůzný osud, naposedmé se…

26.05.2018 20:53 Aktualizováno Ruskému carovi Alexandrovi II. jedna cikánka předpověděla, že na něj bude spácháno šest atentátů,…

Nejkrutější vládkyně Evropy? Kateřina Medicejská rozpoutala masakr, který…

26.05.2018 20:01 Aktualizováno Mezi výrazné osobnosti francouzské historie můžeme bezpochyby zařadit Kateřinu Medicejskou. Zároveň…

Herec Hugh Grant se v 57 letech konečně oženil, svatba byla skromná

26.05.2018 15:15 Londýn - Britský herec Hugh Grant, známý například z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, se v 57…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama