Nejlepší jídlo na cestách? Řekneme vám, co ochutnat

Praha - Dovolená není jen o letadle, hotelu, moři a suvenýrech. Je i o jídle, o dobrém jídle. Co si v jaké zemi dát? Na co určitě nesmíte zapomenout a co si přivézt?

Přidejte svůj názor

Santorini, Řecko

Itálie je známá vynikající pastou, pizzou a červenými rajčaty. Francie zase delikátním pečivem, makronkami, sýry a vínem. Z Řecka si odvážíte olivy a skvělý olej v Americe zase musíte okusit typické hamburgery. A je toho mnohem více!

Ať už cestujete do jakékoliv země, vždy se najde prostor pro ochutnávku lokální kuchyně. Někdy vás překvapí, jindy nadchne anebo naopak znechutí. Co kde ochutnat?

Řecko je země vápencových domků s modrými doplňky, oslíků, oliv a vždy dobře naladěných domorodců.  Je to ale nejen to. Země se pyšní skvělou gastronomií. Co v Řecku nezapomeňte ochutnat? Určitě Baklavu! Je to velmi sladký dezert obvykle složený z ořechů, másla a cukru.

Řím, Itálie to je místo, kde se jídlo vychutnává. Žádný spěch, ani stres. Když navštívíte tuto lokalitu nezapomeňte na těstoviny, rajčatové omáčky, pizzy a lahodné předkrmy se sušenou šunkou.

Paříž, to je místo, které prostě musíte ochutnat! Croasanty, dokonalé, křupavé bagety plněné pesty z česneku či bazalky, rozkošné makronky všech příchutí. K tomu lahodná káva a k večeru sklenka vybraného vína. To vše a mnohem více je Paříž.

Vietnam je země mořských plodů, rybích omáček, rýže a koření, ovoce a zeleniny. Používané ingredience jsou opravdu kvalitní a navíc opravdu zdravé. A co zde ochutnat? Pokrm zvaný Cha ca. Jedná se o bílou rybu s omáčkou z jarní cibulky. Delikatesa!

Pákistán, muslimská země, která má vynikající gastronomii. Vepřové zde sice nenajdete, ale drůbež, zeleninu a ryby ano a v hojném množství. Ucítíte zde koření na každém kroku a nejčastěji na vás „zavolá“ česnek, chilli, zázvor, koriandry, kari či skořice. V Pákistánu nezapomeňte zkusit chléb místní výroby zvaný Rota.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dieta bez tuku, nebo bez cukru? Vědci rozlouskli věčné dilema

23.03.2018 09:28 Paříž - Nemálo lidí stojí před dilematem, když se rozhodují pro dietu. Máme vyloučit ze stravy jen…

Řidič nazval policisty šmouly, vyfasoval tučnou pokutu za hanobení

20.03.2018 16:06 Vídeň - Řidič chtěl ostatní varovat před radarovou hlídkou a ve svém příspěvku na facebooku nazval…

První Evropan, který okusil tabák, byl Kolumbův tlumočník

20.03.2018 09:53 Jeruzalém - Žid Luis de Torres, který byl najat jako tlumočník na objevnou plavbu Kryštofa Kolumba,…

Nepodceňujte zánět dásní. Může zhoršit cukrovku a "přeskočit" na srdce

19.03.2018 14:31 Praha - Stav zubů a dásní se vzájemně ovlivňuje s cukrovkou i postižením cév. Upozornili na to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama