Korsika: Ráj pro horolezce ale i skvělé místo pro odpočinkovou dovolenou

Praha - Korsika je nejhornatější ostrov ve Středozemí a láká především horolezce a dobrodruhy. Této zemi se přezdívá "pohoří v moři", ale nenechte se zmást, je i ideálním místem pro aktivní dovolenou.

Přidejte svůj názor

Korsika, ilustrační fotografie

Ostrov Korsika leží západně od Itálie a jižně od Francie, ale patří pod Francii. Jižněji od Korsiky je ostrov Sardinie, který náleží zase Itálii. Korsika je tedy ten severnější ostrov nalevo vedle Itálie. Jde o čtvrtý největší středomořský ostrov.

Ostrov je doslova plný krás, která vám tak zvaně vezmou vítr z plachet. Destinace nabízí nádherně čisté moře a zároveň divoké hory, údolí a rokle. Přespat můžete u křišťálově čistých potoků nebo na pláži (a máte velkou šanci mít ji jen pro sebe). Korsika má totiž nejmenší hustotu zalidnění ve Středomoří, což je velmi lákavé oproti přeplněným plážím například v Itálii.

Na Korsice se samozřejmě domluvíte bez problému francouzsky, ale sami domorodci mezi sebou mluví korsicky. Korsičtina je jazykově někde mezi francouzštinou a italštinou, hodně připomíná latinu, ze které se nezávisle vyvinula. Každopádně všechny veřejné nápisy jsou na Korsice dvojjazyčné

Proč právě na Korsiku?

Pokud jste člověk, který má rád jak hory, tak moře, je Korsika skvělý kom promis pro výběr dovolené. Ráno se vykoupete v moři a odpoledne už stojíte na vrcholku hor. Korsika je nejzelenějším ostrovem ve Středozemním moři. Na své si tady přijdou dobrodružné povahy, milovníci přírody i lidé, kteří si chtějí přečíst knihu na pláži.

Divokými kaňony protékají horské říčky, ve kterých se můžete vykoupat – vyruší vás nanejvýš muflon. Hezké vyrušení, co říkáte? Také ztracené horské vesničky stojí za prozkoumání. Pobřeží je velmi rozmanité a často se dá najít pláž, kde nikdo není. Zní to jako sen? Ale je to skutečnost! Problémem jsou jen letní prázdniny, kdy ostrov zaplaví vlna francouzských turistů. Pokud se ale vyhnete známým místům, neprohloupíte.

Co se týká cen za jídlo a potraviny, je viditelné, že Korsika patří do Francie, což se samozřejmě odráží i na jejich výši. Ve srovnání s Českou republikou jsou ceny místy dvojnásobné, místy stejné. Dražší jsou samozřejmě restaurace. 

Jsou zde ale i potraviny, které seženete laciněji než u nás. Jsou to: sterilovaný hrášek, konzervovaná zelenina, rajčatový protlak, olivy a těstoviny. Bageta stojí 80 centů až euro, stogramové sýry kolem dvou euro. Poměrně dobře cenově vychází víno (je levnější než u nás) a stolní voda. Ovšem protipól je zelenina a hlavně maso. To jsou na nákupním seznamu velmi drahé položky.  

Jak se tam dostat?

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak se na ostrov dostat, je letadlem. Zpáteční letenku je možné sehnat mimo sezonu za zhruba 3500 Kč. Když si pohlídáte akce, koupíte ji i za 1600 Kč.

Další možností je přiletět do Pisy (do tohoto města bývají často letenky v akci) a z Livorna přejet na ostrov trajektem. Odtud pak převáží trajektová doprava na dvou linkách: Corsica ferries a Moby lines. Zpáteční lístek stojí 50 eur na osobu (bez auta). Dva lidé s autem platí od 110 eur. Ale dejte si pozor na prázdniny, ceny můžou být vyšší. 

Plavba trajektem je celkem pohodlná. Můžete využít opalovacích lehátek na palubě a chytat první bronz, nebo si dát kávu v klimatizovaném podpalubí. 

A kdy je ostrov nejkrásnější? Určitě na jaře. V květnu jsou ceny letenek nejpříznivější, proto si zkuste vyhranit právě tento čas.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražská zoo láká návštěvníky netradiční atrakcí: Pochoutkami z hmyzu

22.07.2017 10:01 Praha - V pražské zoologické zahradě mohou tento víkend návštěvníci ochutnat cvrčky na karamelu,…

Nejstarší zoo v Česku zdražila vstupné, návštěvníky to neodradilo

16.07.2017 15:29 Liberec - Pokud nebude prázdninové počasí přát vodním radovánkám, můžete vyrazit například do ZOO…

Léto je tady. Čím návštěvníky lákají zoologické zahrady?

21.06.2017 17:24 Praha - S teplým počasím a blížícími se prázdninami se rodiny vydávají na výlety za pěknými zážitky…

Děsivá a fascinující města duchů: Kdysi honosné budovy dnes obrůstají…

17.06.2017 15:49 Aktualizováno Jen málo co působí tak strašidelně, jako města, která byla úplně opuštěna a ve kterých už dlouhá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama