Největší mýty o pitném režimu!

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Voda je lékař. Stojí za mnohým, co se odehrává v našem těle. Buňky v lidském těle se zhruba ze 70% skládají z vody a náš mozek až z 90%. Voda může za stav našich cév, přítomnost či absenci kamenů v játrech a ledvinách, za barvu tváře a mnoho dalšího. Není tedy pravdou, že je důležitý pít a je jedno co.
Pokud konzumujeme velké množství slazených nápojů, kávy či piva, naše tělo neprospívá, naopak. Pokud si dopřejete jeden šálet kávy denně, zajisté se nejedná o nic, co by vaše tělo zruinovalo. Každopádně ji ale nemůžete počítat do pitného režimu – to není mýtus, ale fakt. Káva na sebe naopak vodu váže, takže má tendenci organismus dehydratovat. Zkuste tedy jeden šálek kávy doplnit sklenicí čisté vody.
Dle odborníku existuje asi 130 druhů vody. Nejzdravější je prý voda z ledu. Vědci tvrdí, že je pro organismus něco jako elixír mládí. Na její výrobu můžete použít jakoukoliv vodu, kterou nalijete do libovolné nádoby a vložíte do mrazáku. Jakmile voda zamrzne, udělejte otvor a vodu slijte. Zkuste denně vypít alespoň 2 dcl a změny na svém zevnějšku uvidíte velmi brzy.
A kolik vody pít? To je samozřejmě individuální. Není tedy pravdou, že každý člověk by měl vypít 2 litry tekutin denně. Pijte vždy, když máte žízeň a nezahánějte pocit sucha v hrdle jídlem.

Vodu můžete doplňovat šťávami, které jsou přírodní a nejlépe doma vyrobené. Ty kupované vynechejte. Jsou vysoce doslazované a mají nejen nepříznivý vliv na vaše zuby, ale i na linii. Přírodní šťávy vyplachují z našeho organismu mrtvé buňky, rozpouštějí nahromaděný sodík a ledvinové kameny a navíc předcházejí rakovinným onemocněním.
A jak jste na tom vy a váš pitný režim?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott byl převezen do nemocnice. Bojuje s vážnou nemocí

19.02.2018 08:16 Praha - Několikanásobný český slavík Karel Gott byl o víkendu hospitalizován v nemocnici. Podle…

Plánujete svatbu? V Česku se mění tradice u hostin i šatů

17.02.2018 12:30 Zlín - Nevěsty v Česku už nemají bohaté princeznovské šaty, vybírají si spíše jednoduché a…

Jak pomoci orgánům zbavit se toxinů? Lékaři doporučují tyto potraviny

16.02.2018 09:19 Paříž - Když nejsou ledviny a játra s to plnit svou úlohu, celkový stav organismu je narušen. Jsme…

Herečce Jennifer Aniston krachlo další manželství

16.02.2018 07:31 Los Angeles - Jennifer Anistonová (49), která se proslavila díky sitcomu Přátelé, a Justin Theroux …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama