Největší mýty o pitném režimu!

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Voda je lékař. Stojí za mnohým, co se odehrává v našem těle. Buňky v lidském těle se zhruba ze 70% skládají z vody a náš mozek až z 90%. Voda může za stav našich cév, přítomnost či absenci kamenů v játrech a ledvinách, za barvu tváře a mnoho dalšího. Není tedy pravdou, že je důležitý pít a je jedno co.
Pokud konzumujeme velké množství slazených nápojů, kávy či piva, naše tělo neprospívá, naopak. Pokud si dopřejete jeden šálet kávy denně, zajisté se nejedná o nic, co by vaše tělo zruinovalo. Každopádně ji ale nemůžete počítat do pitného režimu – to není mýtus, ale fakt. Káva na sebe naopak vodu váže, takže má tendenci organismus dehydratovat. Zkuste tedy jeden šálek kávy doplnit sklenicí čisté vody.
Dle odborníku existuje asi 130 druhů vody. Nejzdravější je prý voda z ledu. Vědci tvrdí, že je pro organismus něco jako elixír mládí. Na její výrobu můžete použít jakoukoliv vodu, kterou nalijete do libovolné nádoby a vložíte do mrazáku. Jakmile voda zamrzne, udělejte otvor a vodu slijte. Zkuste denně vypít alespoň 2 dcl a změny na svém zevnějšku uvidíte velmi brzy.
A kolik vody pít? To je samozřejmě individuální. Není tedy pravdou, že každý člověk by měl vypít 2 litry tekutin denně. Pijte vždy, když máte žízeň a nezahánějte pocit sucha v hrdle jídlem.

Vodu můžete doplňovat šťávami, které jsou přírodní a nejlépe doma vyrobené. Ty kupované vynechejte. Jsou vysoce doslazované a mají nejen nepříznivý vliv na vaše zuby, ale i na linii. Přírodní šťávy vyplachují z našeho organismu mrtvé buňky, rozpouštějí nahromaděný sodík a ledvinové kameny a navíc předcházejí rakovinným onemocněním.
A jak jste na tom vy a váš pitný režim?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sklon k nepořádku? Existuje několik typů bordelářů, vysvětluje psycholožka

27.05.2018 09:11 Paříž - Pro některé lidi je úklid vlastního pokoje, kanceláře nebo vnitřku automobilu…

Téměř nesmrtelný car? Věštkyně mu předpověděla hrůzný osud, naposedmé se…

26.05.2018 20:53 Aktualizováno Ruskému carovi Alexandrovi II. jedna cikánka předpověděla, že na něj bude spácháno šest atentátů,…

Nejkrutější vládkyně Evropy? Kateřina Medicejská rozpoutala masakr, který…

26.05.2018 20:01 Aktualizováno Mezi výrazné osobnosti francouzské historie můžeme bezpochyby zařadit Kateřinu Medicejskou. Zároveň…

Herec Hugh Grant se v 57 letech konečně oženil, svatba byla skromná

26.05.2018 15:15 Londýn - Britský herec Hugh Grant, známý například z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, se v 57…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama