Akce pro pejsky byla pozvánkou na Psí den s Prahou 13

V pražských Radlicích stojí obchod Rebel Dog s vybavením pro pejskaře. Desátého srpna se v něm konala psí módní přehlídka. Cílem celé akce bylo připomenout, že se na začátku září bude konat Psí den s Prahou 13. Psí den je charitativní akcí, která má přinést finance pro psy v nouzi.

Přidejte svůj názor

Tereza Fajksová s Čikem

Do obchodu se dostavila nejedna známá osobnost se svým psím mazlíčkem. Dorazila Helena Zeťová se svým Jack Russell teriérem, Richard Tesařík se svým Cotton de Tuelar. Tereza Fajksová dorazila s voříškem, kterého má dočasně v péči.

Návštěvníci si vyzkoušeli různorodé modely a prohlédli si různé vychytávky. Pejsci se ve slušivých modelech předvedli skoro jako profesionálové. Na sobě měli elegantní oblečky, chladící či hřejivé vesty i různobarevné obojky a vodítka či sluneční brýle.

Helena Zeťová přišla s jedním psem, ovšem doma má dva. „Oba jsou teriéři, takže jim hračky vydrží jen chvilku Pro jistotu mám doma vždy rezervní hračky, obojky a vodítka,“ vysvětlila. V Řecku se stará kromě svých pejsků i o nalezence, které krmí či vodí na veterinu. „Je fajn, když psům lidé pomáhají,“ dodala. Na zářijové akce zazní právě její hudba.

Majitelka Rebel Dog Daniela Duchková se už při zakládání obchodu rozhodla vsadit na neotřelost a originalitu. „Když jsme před lety přivezli psí brýle, botičky a psí milenku, byla to taková rebelie proti ostatním. Tak vznikl název Rebel Dog,“ ujasnila Duchková.

Tereza Fajksová, Miss Earth 2012, dorazila bez svého pejska, a tak dostala na starost postiženého voříška Scoobyho. „U nás doma vždycky dostává nejvíce dárků pejsek. Protože mají pejsci krátký život, snažím se jim život obohatit,“ svěřila se. „Mé oblíbené motto jsou slova Mahatmá Gándího, který tvrdil, že velikost a mravní pokrok národa poznáte podle toho, jak se zachází se zvířaty.“

Richard Tesařík užíval výběr módních doplňků pro psíky. „S ohledem na moje povolání je náš pes trochu rebel a rocker, pár módních výstřelků mít doma musí,“ prohlásil Tesařík. Vzpomínal, že si kdysi vzal domů psa z ulice, fenku Báru. „Pes je kámoš, který se na vás nikdy nenaštve,“ dodal.

Psí den s Prahou 13 se bude konat 9. září v Centrálním parku Lužiny. Na programu jsou soutěže v překonání skoku do výšky, čipování psů zdarma a také psí herna. Lidé si tam budou moci vybrat pejska z útulku a setkat se s celebritami, které přijdou s vlastními psy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pearl Harbor nebyl jediný. Japonci si po neúspěchu našli nový cíl, a…

22.08.2017 22:38 Aktualizováno Události druhé světové války týkající se spojenecké vojenské základny Pearl Harbor jsou všem dobře…

Objevili jste na okénku v letadle malou dírku? Nepanikařte, nic vám nehrozí

22.08.2017 14:43 Aktualizováno Denně na letištích po celém světě vzlétá a přistává více než 100 tisíc letů. Letadla ročně přepraví…

Skutečný příběh Pocahontas: Zajali ji Angličané, stala se křesťankou a…

22.08.2017 14:07 Pocahontas. Při vyslovení tohoto jména se většině z nás vybaví animovaná disneyovka, která vznikla…

Sérioví vrazi historie: vlkodlak, upírka a čarodějnice

22.08.2017 13:17 Mysleli jste si, že sérioví vrazi jsou jen moderní vymožeností? Je pravda, že v dnešní době jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama