Největší mýty o pitném režimu!

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Voda je lékař. Stojí za mnohým, co se odehrává v našem těle. Buňky v lidském těle se zhruba ze 70% skládají z vody a náš mozek až z 90%. Voda může za stav našich cév, přítomnost či absenci kamenů v játrech a ledvinách, za barvu tváře a mnoho dalšího. Není tedy pravdou, že je důležitý pít a je jedno co.
Pokud konzumujeme velké množství slazených nápojů, kávy či piva, naše tělo neprospívá, naopak. Pokud si dopřejete jeden šálet kávy denně, zajisté se nejedná o nic, co by vaše tělo zruinovalo. Každopádně ji ale nemůžete počítat do pitného režimu – to není mýtus, ale fakt. Káva na sebe naopak vodu váže, takže má tendenci organismus dehydratovat. Zkuste tedy jeden šálek kávy doplnit sklenicí čisté vody.
Dle odborníku existuje asi 130 druhů vody. Nejzdravější je prý voda z ledu. Vědci tvrdí, že je pro organismus něco jako elixír mládí. Na její výrobu můžete použít jakoukoliv vodu, kterou nalijete do libovolné nádoby a vložíte do mrazáku. Jakmile voda zamrzne, udělejte otvor a vodu slijte. Zkuste denně vypít alespoň 2 dcl a změny na svém zevnějšku uvidíte velmi brzy.
A kolik vody pít? To je samozřejmě individuální. Není tedy pravdou, že každý člověk by měl vypít 2 litry tekutin denně. Pijte vždy, když máte žízeň a nezahánějte pocit sucha v hrdle jídlem.

Vodu můžete doplňovat šťávami, které jsou přírodní a nejlépe doma vyrobené. Ty kupované vynechejte. Jsou vysoce doslazované a mají nejen nepříznivý vliv na vaše zuby, ale i na linii. Přírodní šťávy vyplachují z našeho organismu mrtvé buňky, rozpouštějí nahromaděný sodík a ledvinové kameny a navíc předcházejí rakovinným onemocněním.
A jak jste na tom vy a váš pitný režim?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokracie jako výsada lidí? V Africe hlasují i psi, naprosto unikátním…

20.08.2018 20:08 Ne všechna zvířata slepě následují vůdce smečky. Některá z nich se musí domluvit a dohodnout na…

Můžeme snít ve spánku pavouka?

20.08.2018 17:20 Může se nám stát, že ve spánku sníme pavouka? Kolikrát se během života tímto způsobem nakrmíme…

Proč volíme Babiše nebo Kalouska? Podle vědců nás obelhává náš vlastní…

20.08.2018 14:04 Zažili jsme to před pár měsíci a na podzim nás to čeká znovu. Předvolební kampaň. Facebookové…

Rozpoutala MeToo, sama čelila obvinění. Herečka zneužila mladého kolegu

20.08.2018 09:54 New York - Italská herečka Asia Argentová (42), která rozpoutala kampaň #MeToo, se sama ocitla v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama