Natascha Kampuschová prošla peklem, teď si plní sen

Vídeň - Rakušanka Natascha Kampuschová (29), kterou přes osm let držel únosce Wolfgang Priklopil ve svém domě ve Strasshofu u Vídně, uvede v září na trh svou první kolekci šperků. Kampuschová je často terčem slovních útoků, neboť se podle kritiků snaží svůj příběh zpeněžit.

Přidejte svůj názor

Diamanty

"Jsem hrdá, neboť jsem se tou myšlenkou (na výrobu vlastních šperků) zabývala velmi dlouho," řekla Kampuschová. Před jedenácti lety se jí podařilo uprchnout ze svého vězení ve sklepení, kde ji od roku 1998 držel duševně narušený Priklopil. Ještě týž den, co tehdy 18letá dívka uprchla, spáchal únosce sebevraždu skokem pod vlak.

Myšlenkou na výrobu vlastní kolekce šperků se Kampuschová zabývala sedm let, řekla agentuře DPA. Pokusila se dokonce vyučit šperkařkou, studium ale nedokončila. To jí prý ale nezabránilo splnit si sen o prodávání ozdob, které by sama navrhla. Odradit se nenechala ani kritikou některých lidí, podle nichž chce na svém tragickém osudu vydělávat.

Ústředním motivem kolekce pěti šperků, které začne Kampuschová prodávat už v září, je květina, která podle ní symbolizuje její život. Jednotlivé kusy se budou prodávat za cenu od 70 do 90 eur (1800 až 2300 Kč).

Kampuschová napsala autobiografickou knihu s názvem 3096, který odkazoval k počtu dnů jejího věznění. Stejný název nese i film, který měl premiéru v únoru 2013. Nabídku nafotit snímky do erotického časopisu Playboy či se účastnit reality show v pralese ale odmítla. "To byla opravdu urážka," řekla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete být pro opačné pohlaví atraktivnější? Vědci zveřejnili několik triků

15.07.2018 15:41 Aktualizováno Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy…

Jak vznikají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

15.07.2018 12:46 Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují.…

Ničivá pivní potopa? Londýn zasáhla před 200 lety neobvyklá tragédie

15.07.2018 09:01 Aktualizováno Dne 16. října roku 1814 došlo v londýnském pivovaru Meux and Company k tragédii, která vyústila v…

Každodenní práce původců aneb jaké je to provázet na památkách?

15.07.2018 07:05 Každý z nás jistě někdy navštívil nějaký hrad a zámek, popřípadě přírodní památku v podobě jeskyně.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama