Kašlete na hlavní radu o hubnutí. Podle vědců byste měli dělat především jednu věc

Změna jídelníčku, cvičení, doplňky stravy i hladovky. Hubnout se dá různými způsoby. Existují ale jisté triky, které můžeme dělat každý den a které mohou naši váhu také ovlivnit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jeden malý trik vám pomůže udržet či snížit vši hmotnost

Možná jste slyšeli radu, že pokud hubnete, měli byste se vyhnout vážení. Odborníci doporučují si na váhu vlézt maximálně jednou týdně. Někteří jdou dál a zakazují vážení úplně. Poukazují na to, že přesnější měření vašeho hubnutí je velikost vašeho oblečení.

Tato rada je dobrá pro ty, kteří se soustředí na větší snížení váhy, rozhodně by se jí ale neměli řídit ti, kteří jsou se svou váhou spokojeni nebo kteří chtějí zhubnout jen pár kilo. Nová studie, ze které cituje server Medical Daily, ukázala, že lidé, kteří se denně váží, ztrácejí na váze více než ti, kteří tak nečiní.

Výzkumní pracovníci na Drexelově univerzitě a University of Pennsylvania zkoumali návyky téměř tří stovek žen, kterých se zeptali, jak často se váží. Žádná z žen v té době nedržela žádný program vedoucí ke ztrátě hmotnosti.

Výzkumníci změřili jejich index tělesné hmotnosti (Body Mass Index), který představuje poměr výšky k hmotnosti člověka a vyhodnotili jejich tělesný tuk. Udělali to na začátku studie, šest měsíců po ní a znovu po dvou letech.

Zjistili, že ženy, které se každý den vážily, měly po dvou letech nižší BMI, ve srovnání s těmi, které to neudělaly. Vědci dospěli k závěru, že když se člověk váží každý den, má lepší přehled o svých cílech v oblasti zdraví a stravování.

Studie se zaměřovala na studenty, protože více než 70% studentů během prvního ročníku na vysoké škole na váze přibere, ukázal další výzkum.

„Pravidelné vážení vás může motivovat k tomu, abyste se zdravě stravovali a cvičili, protože vám poskytne důkaz, že takové chování je v tom směru účinné a že vám pomůže zhubnout nebo zabránit přírůstku hmotnosti. Podobně, pokud vidíte přírůstek na váze, mohou vás tyto informace motivovat k provedení změny,“ vysvětluje autorka výzkumu Meghan Butrynová.

Spojení mezi vážením se každý den a ztrátou hmotnosti však nelze potvrdit. Vědci ve studii píší: „Je možné, že vztah mezi vlastním vážením a hmotností může být způsoben vyhýbáním se vážení u těch, u kterých hmotnost narostla.“ Jak ale dodává server Medical Daily, tato nová studie je dalším důkazem toho, že nejlepším způsobem, jak zhubnout, je, že budete váze věnovat pozornost a pečlivě ji sledovat.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou ženy mrchy a hodní kluci je nezajímají? Vědci se na to podívali a…

17.07.2018 16:51 O ženách se často říkává, že jsou mrchy, a že je hodní kluci nepřitahují. Proto také většinou končí…

Sovětská okupace Česka? Brežněv byl proti, pak se ale něco změnilo

17.07.2018 12:58 Jméno bývalého sovětského vůdce Leonida Brežněva, který se narodil 19. prosince 1906, je nejvíce…

Chcete být pro opačné pohlaví atraktivnější? Vědci zveřejnili několik triků

15.07.2018 15:41 Aktualizováno Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy…

Jak vznikají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

15.07.2018 12:46 Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama