Bílý jed, nebo-li cukr: Víte jak ho nahradit?

Praha – Sladká chuť je něco, co se slabou vůlí velmi špatně přemáhá. Známe to asi všichni. Jedná se vlastně o legální drogu, která vás může nenápadně pronásledovat na každém kroku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie

Cukr, který je získán z řepy, tedy ten klasický, který najdeme snad v každé domácnosti, je opravdu důkladně očištěn, krystalizován a filtrován. A logicky jeho přirozená barva není sněhově bílá. Proto, aby měl tento odstín je podroben působení chloridu vápenatého. Už vás přešla chuť?

V přírodní řepném cukru jsou složky, které jsou pro tělo přínosné, v tom průmyslově zpracovaném nikoliv. Následkem sladkého života s cukrem po boku jsou různé nemoci jako například cukrovka, anemie, krevní nádorová onemocnění a mnoho dalších včetně obezity.

Už jste slyšeli pojem „skryté cukry“? Jsou to ty, které zprvu vlastně nevidím a obsahuje je mnoho potravin jako jsou například pivo, brambory, máslové pečivo a podobně.

 Je ale na druhou stranu naprosto přirozené, že sladká chuť patří k životu. Zkuste ale bílý cukr nahradit alternativou. Dnešní trh jich nabízí opravdu nespočet. Můžete zakoupit obilné a ovocné sirupy, cukr kokosový anebo med přímo od včelaře.

Sladit můžete sušeným ovocem, kterým dokonale obohatíte moučníky a dezerty. Nejčastěji jsou k tomuto účelu užívány rozinky a datle, které můžete rozmixovat na pastu a tou později sladit i čaje a podobně.

Zkuste zapomenout na zajeté koleje a vyzkoušejte něco nového a zdravějšího. Ostatně kdy jindy, než teď, v době, kdy je zdravá strava velmi populární a tolik užívaná.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou ženy mrchy a hodní kluci je nezajímají? Vědci se na to podívali a…

17.07.2018 16:51 O ženách se často říkává, že jsou mrchy, a že je hodní kluci nepřitahují. Proto také většinou končí…

Sovětská okupace Česka? Brežněv byl proti, pak se ale něco změnilo

17.07.2018 12:58 Jméno bývalého sovětského vůdce Leonida Brežněva, který se narodil 19. prosince 1906, je nejvíce…

Chcete být pro opačné pohlaví atraktivnější? Vědci zveřejnili několik triků

15.07.2018 15:41 Aktualizováno Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy…

Jak vznikají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

15.07.2018 12:46 Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama