Kolik kávy denně musíte vypít, abyste si prodloužili život? Nová studie ukázala nečekané věci

Je káva zdravé, nebo našemu tělu škodí? Vědci, kteří se na tuto otázku snaží odpovědět, se stále častěji kloní k první variantě. Alespoň podle nedávných výzkumů. Podle nejnovější studie, o které informuje server The Telegraph, by mohlo pití kávy snížit šanci na časnou smrt. Klíč spočívá ve vypitém množství tohoto tmavého nápoje.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Pití kávy může být pro vaše tělo velmi prospěšné

Výzkum provedený na vzorku 20 tisíc mužů a žen středního věku ukázal, že ti, kteří pravidelně pijí kávu, mají mnohem nižší míru úmrtnosti. Podle vědců je ideální vypít čtyři šálky kávy denně.

Předchozí studie zjistily, že káva může zlepšit funkce jater, snížit zánět a zvýšit funkci imunitního systému. Nejnovější výzkum také naznačuje, že by mohla snížit riziko předčasného úmrtí ze všech příčin - až o dvě třetiny.

Přesněji řečeno - čtyři šálky kávy každý den podle vědců snižují riziko předčasné smrti o 64 procent, tři šálky o 30 procent a dva o 22 procent ve srovnání s těmi, kteří kávu nepijí vůbec nebo jen výjimečně.

Jak poukazuje server The Telegraph, studie byla observační, to znamená, že není možné přímo dokázat, že velké množství kávy opravdu ovlivňuje úmrtnost. Tyto závěry jsou ale v souladu s poznatky amerických výzkumníků. Ti v červenci zjistili, že každodenní pití jednoho šálku kávy snižuje v průměru o 12 procent riziko smrti z jakéhokoliv důvodu, tří šálků — o 18 procent. Do výzkumu se zapojilo přibližně 190 tisíc lidí.

Káva obsahuje řadu sloučenin, které ovlivňují lidské tělo, včetně kofeinu, diterpenů a antioxidantů. Vědci se domnívají, že některé z nich mají ochranný účinek. Jiné studie také nalezly podobné výsledky u těch, kteří pijí kávu bez kofeinu. Vědci dospěli k závěru, že za to mohou antioxidační rostlinné sloučeniny v kávě.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete být pro opačné pohlaví atraktivnější? Vědci zveřejnili několik triků

15.07.2018 15:41 Aktualizováno Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy…

Jak vznikají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

15.07.2018 12:46 Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují.…

Ničivá pivní potopa? Londýn zasáhla před 200 lety neobvyklá tragédie

15.07.2018 09:01 Aktualizováno Dne 16. října roku 1814 došlo v londýnském pivovaru Meux and Company k tragédii, která vyústila v…

Každodenní práce původců aneb jaké je to provázet na památkách?

15.07.2018 07:05 Každý z nás jistě někdy navštívil nějaký hrad a zámek, popřípadě přírodní památku v podobě jeskyně.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama