Zástava srdce? Pokud dostanete infarkt při této činnosti, smrt máte téměř jistou

Srdeční zástava je vždy nebezpečná. Podle vědců toto pravidlo platí dvojnásob, dojde-li k ní během milostných hrátek. Odborníci zjistili, že ti, kteří utrpěli srdeční zástavu v přímo při sexuálním styku, čekali dvakrát déle na resuscitaci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Infarkt

Lidé čtyřikrát častěji umírají na srdeční záchvat, pokud k němu dojde během pohlavního styku, protože jejich nazí partneři jsou až příliš rozpačití, než aby si ihned vyžádali pomoc, píše server The Independent.

Vědci zjistili, že pokud se dostaví infarkt během milostných hrátek, přežije pouze jeden z osmi lidí. Pro srovnání – pokud k infarktu dojde za jiných okolností, přežije každý druhý.

Doktor Ardalan Sharifzadehgan z nemocnice Georges Pompidou v Paříži, který tato zjištění prezentoval,  pracoval se záznamy 3028 osob, které postihla srdeční zástava. Z toho 246 dělalo nějakou fyzickou aktivitu, když se jejich srdce zastavilo, 17 z nich mělo sex.

Důvodem proč je v tomto případě úmrtnost tak velká, je, že partneři váhají než zavolají zdravotníky. A každá minuta zpoždění v tomto případě snižuje šance na přežití o 10%. „Partneři jsou šokováni, nevědí, jak reagovat," vysvětluje Sharifzadehgan. „Manžel je nahý, ona je nahá, možná se bojí zavolat sousedy. V takové situaci panují opravdu velké rozpaky.“

Odborníci zjistili, že ti, kteří utrpěli srdeční zástavu uprostřed styku, čekali dvakrát tak dlouho na resuscitaci a strávili v průměru 8,4 minut bez pomoci. V ostatních případech ale čtyři z pěti lidí dostanou první pomoc téměř okamžitě, průměr je asi 3,1 minut.

„Pokud je v místnosti přítomen svědek, je to pro vás lepší, máte někoho, kdo vám poskytne kardiopulmonální resuscitaci," dodal Sharifzadehgan. „Ale někdy máme svědka, který nic neudělá. Lidé občas nevědí, jak to dělat, nebo se bojí, že dotyčnému ještě víc ublíží,“ dodává lékař.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

BBC a policie budou platit. Zpěvák Cliff Richard vysoudil tučné odškodné

19.07.2018 07:59 Londýn - Britský zpěvák Cliff Richard (77) vysoudil odškodné 210.000 liber (téměř 12 milionů korun)…

Slavný tvůrce filmů o přírodě přiznal fobii. Toto zvíře ho děsí k smrti

19.07.2018 07:12 Hamburk - Slavný britský tvůrce přírodopisných filmů David Attenborough (92) v rozhovoru s německým…

Jak správně čistit prkénko od syrového masa? Nikdy na něj nepoužívejte…

18.07.2018 22:30 Aktualizováno Fakt, že ze syrového masa můžeme chytit různé nemoci, je dlouho znám. I proto řada z nás pravidelně…

Stalinovo temné tajemství? Odmítl vyměnit syna za nacistického generála

18.07.2018 21:28 Syn známého sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina Jakov zemřel v německém zajetí v roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama