Jak vylepšit studijní kout pro školáka? Studio Viabel vám poradí

Máte doma dítě ve školním věku a nevíte si rady s jeho pokojem? I když je pokoj malý nebo se o něj musí dělit více dětí, vždy je způsob, jak vylepšit pracovní místo, aby byl školák schopný se do školy připravovat v pohodlí.

Přidejte svůj názor

Studijní kout pro mladou slečnu (foto: Studio Viabel)

Podle studia Viabel, které se specializuje na navrhování a zařizování dětských pokojů, je nejdůležitější v pracovním koutku školáka stůl, výškově nastavitelná židle, osvětlení a dostatek místa na školní potřeby.

img-responsive

Studijní kout pro dvě sestry v harmonických růřových tónech (foto: studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Podle Šárky Richtrové se studia Viabel je nejlepší nábytek, který funguje jako stavebnice a lze k němu snadno dodávat další prvky. Nábytek tak může růst spolu s dítětem. Stůl by měl mít dostatečně velkou, rovnou desku z kvalitního materiálu. Židle by měla být výškově nastavitelná, dítě se totiž musí při sezení opírat nohama o zem.

„Zejména u prvňáčka a menších školních dětí se vyplatí uvážit, jestli se ke stolu vejde i židle pro mámu nebo tátu: jinak budete s psaním úkolů zbytečně zápasit za vysokým kuchyňským stolem,“ říká Šárka Richtrová v tiskové zprávě. Richtrová si oblíbila například španělský nábytek značky Asoral z dřevěného masivu, který vydrží pěkný mnoho let a je také možné k němu dokupovat další prvky rovnou ve čtyřiadvaceti pastelových barvách, z nichž můžete vytvářet různé kombinace.

img-responsive

Vysoká postel s pracovním prostorem a úložnými schody (foto: Studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Zatímco malí školáci rodičovskou pomoc potřebují a často i sami vyžadují, u větších ratolestí je situace jiná. „Větší děti se už neučí jen u stolu, takže velmi ocení „válecí zónu“ s nábytkem určeným k pohodlnému studiu, hře nebo relaxaci. Velmi oblíbené jsou např. barevné sedáky typu Bool, připomínající velký tenisový míček, “ radí specialistka na dětské bydlení.

Větší děti ocení také tlumenější a méně „dětské“ barvy. Hitem bývá vysoká postel, která navíc v pokoji ušetří hodně místa – můžete pod ni umístit třeba právě pracovní koutek a sestavu doplnit úložnými schody se šuplíky. Pokud máte doma sourozence, je vhodné jejich pracovní zóny opticky či barevně odlišit, aby se zabránilo zbytečným strkanicím.

img-responsive

Modrozelená, světlounce modrá a bílá do chlapeckého pokojíku představují nestárnoucí klasiku (foto: Studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Svou roli hrají i zvolené barvy: studiu prý svědčí žlutá, ale i modrá nebo zelená. Zatímco první jasná barva aktivizuje, podporuje chuť k jídlu, zlepšuje paměť a potlačuje chvilkovou únavu, druhé dvě napomáhají lepšímu soustředění – ideální je tedy jejich vyvážená kombinace.

Zásadní pro zdárné studium je dostatek úložných prostor na učebnice a školní potřeby. Šikovné a u dětmi oblíbené jsou třeba jezdící kontejnery. Výborně slouží i hranaté boxy k zavěšení na kraj stolu, na hranu skříňky nebo postele. Na očích a hezky uspořádané tu mohou čekat pastelky, pravítka a další drobnosti či hračky.

Skvělým, finančně nenáročným doplňkem do studijního koutku je magnetická tabule, která dětem poslouží jako připomínač, organizér i galerie. Dobře se na ní uplatní rozvrh hodin, oblíbené fotografie a lze ji využít i jako nenásilnou učební pomůcku. Tabule v podobě kytičky, obdélníku s oblými rohy nebo dlouhých pásků navíc studijní koutek krásně zútulní.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna životního stylu? 10 tipů, jak zdravě "nakopnout" tělo i mysl

22.06.2018 18:04 Osvojit si zdravý životní styl může být pro každého různě obtížné. Jeho přínosy jsou ale k…

Kocovinu kávou nezaženete. Na přemíru alkoholu pomáhají jiné věci, všichni…

22.06.2018 16:09 Praha - Ne nadarmo se říká, že alkohol je metla lidstva. Stavy, které způsobuje, mohou být z…

Jak by vypadal svět, kdyby Japonci nezaútočili na Pearl Harbor a USA…

22.06.2018 12:56 Aktualizováno Historici považují japonský útok na Pearl Harbor zásadním a rozhodujícím hybatelem II. světové…

Vzpoura na lodi Bounty není filmová fikce. Nečekané důsledky má dodnes

22.06.2018 07:00 Vzpoura na lodi Bounty patří k legendám filmové historie, ať už se jednalo o snímek, ve kterém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama