Jak vylepšit studijní kout pro školáka? Studio Viabel vám poradí

Máte doma dítě ve školním věku a nevíte si rady s jeho pokojem? I když je pokoj malý nebo se o něj musí dělit více dětí, vždy je způsob, jak vylepšit pracovní místo, aby byl školák schopný se do školy připravovat v pohodlí.

Přidejte svůj názor

Studijní kout pro mladou slečnu (foto: Studio Viabel)

Podle studia Viabel, které se specializuje na navrhování a zařizování dětských pokojů, je nejdůležitější v pracovním koutku školáka stůl, výškově nastavitelná židle, osvětlení a dostatek místa na školní potřeby.

img-responsive

Studijní kout pro dvě sestry v harmonických růřových tónech (foto: studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Podle Šárky Richtrové se studia Viabel je nejlepší nábytek, který funguje jako stavebnice a lze k němu snadno dodávat další prvky. Nábytek tak může růst spolu s dítětem. Stůl by měl mít dostatečně velkou, rovnou desku z kvalitního materiálu. Židle by měla být výškově nastavitelná, dítě se totiž musí při sezení opírat nohama o zem.

„Zejména u prvňáčka a menších školních dětí se vyplatí uvážit, jestli se ke stolu vejde i židle pro mámu nebo tátu: jinak budete s psaním úkolů zbytečně zápasit za vysokým kuchyňským stolem,“ říká Šárka Richtrová v tiskové zprávě. Richtrová si oblíbila například španělský nábytek značky Asoral z dřevěného masivu, který vydrží pěkný mnoho let a je také možné k němu dokupovat další prvky rovnou ve čtyřiadvaceti pastelových barvách, z nichž můžete vytvářet různé kombinace.

img-responsive

Vysoká postel s pracovním prostorem a úložnými schody (foto: Studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Zatímco malí školáci rodičovskou pomoc potřebují a často i sami vyžadují, u větších ratolestí je situace jiná. „Větší děti se už neučí jen u stolu, takže velmi ocení „válecí zónu“ s nábytkem určeným k pohodlnému studiu, hře nebo relaxaci. Velmi oblíbené jsou např. barevné sedáky typu Bool, připomínající velký tenisový míček, “ radí specialistka na dětské bydlení.

Větší děti ocení také tlumenější a méně „dětské“ barvy. Hitem bývá vysoká postel, která navíc v pokoji ušetří hodně místa – můžete pod ni umístit třeba právě pracovní koutek a sestavu doplnit úložnými schody se šuplíky. Pokud máte doma sourozence, je vhodné jejich pracovní zóny opticky či barevně odlišit, aby se zabránilo zbytečným strkanicím.

img-responsive

Modrozelená, světlounce modrá a bílá do chlapeckého pokojíku představují nestárnoucí klasiku (foto: Studio Viabel) | foto: Studio Viabel

Svou roli hrají i zvolené barvy: studiu prý svědčí žlutá, ale i modrá nebo zelená. Zatímco první jasná barva aktivizuje, podporuje chuť k jídlu, zlepšuje paměť a potlačuje chvilkovou únavu, druhé dvě napomáhají lepšímu soustředění – ideální je tedy jejich vyvážená kombinace.

Zásadní pro zdárné studium je dostatek úložných prostor na učebnice a školní potřeby. Šikovné a u dětmi oblíbené jsou třeba jezdící kontejnery. Výborně slouží i hranaté boxy k zavěšení na kraj stolu, na hranu skříňky nebo postele. Na očích a hezky uspořádané tu mohou čekat pastelky, pravítka a další drobnosti či hračky.

Skvělým, finančně nenáročným doplňkem do studijního koutku je magnetická tabule, která dětem poslouží jako připomínač, organizér i galerie. Dobře se na ní uplatní rozvrh hodin, oblíbené fotografie a lze ji využít i jako nenásilnou učební pomůcku. Tabule v podobě kytičky, obdélníku s oblými rohy nebo dlouhých pásků navíc studijní koutek krásně zútulní.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete být pro opačné pohlaví atraktivnější? Vědci zveřejnili několik triků

15.07.2018 15:41 Aktualizováno Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy…

Jak vznikají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

15.07.2018 12:46 Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují.…

Ničivá pivní potopa? Londýn zasáhla před 200 lety neobvyklá tragédie

15.07.2018 09:01 Aktualizováno Dne 16. října roku 1814 došlo v londýnském pivovaru Meux and Company k tragédii, která vyústila v…

Každodenní práce původců aneb jaké je to provázet na památkách?

15.07.2018 07:05 Každý z nás jistě někdy navštívil nějaký hrad a zámek, popřípadě přírodní památku v podobě jeskyně.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama