Nacistické zlato: Dobrodruzi po více než 70 letech stále hledají bájný poklad

Nacisté kdysi ukryli ohromný zlatý poklad, aspoň to si myslí mnozí historici, lovci pokladů a veřejnost. Sice žádné stopy se neukázaly být ty správné, přesto po více než 70 letech stále přitahuje spoustu pozornosti. Někteří neváhají strávit ani týdny v podzemí nebo tunelech v horách včetně Hitlerových bunkrů, aby si zajistili chvilku slávy a velké bohatství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zlato

Možným místem úkrytu můžou být Soví hory v jihozápadním Polsku. Zde nacisté vybudovali podzemní síť, o které se dodnes neví, k čemu měla vlastně sloužit. Jisté však je, že část tunelů zničili během útěku před sovětskými vojsky. Jenže nejen konspirační teoretici by rádi věřili tomu, že někde v ruinách se nachází sbírka umění, drahocenných šperků a hlavně hojnost zlata.

„Někde v podzemí mezi sutinami bude stoprocentně pohřbený nacistických vlak,“ tvrdí ekolog Rob Nelson, spoluautor televizní série o podzemních tajemstvích, jeden z dílu je věnován právě nacistickému zlatu. Údajně z historických záznamů a z rozhovoru s místními pamětníky zjistil, že podzemní komplex je znám asi jen z pěti procent, zbytek je neprobádaných.

Bájný nacistický poklad může být jen legendou, ovšem zakládal se kdysi na skutečnosti. Nacisté měli vlakem kdysi přepravovat 5 tun zlata, přes 300 kilogramů diamantů a dalších drahokamů, perel, orientálních koberců, ale i několik vzácných uměleckých sbírek. Všechno to mělo být nakradené z velkých honosných statků, ale také obětí koncentračních táborů, Židů.

Hon za pokladem v okolí Sovích hor se znovu rozhořel kolem roku 2015, kdy polská vláda oznámila, že pomocí geologických měření a radarů na 90 procent našla ztracený vlak. Po měsících pátrání však museli vědci uznat, že nejspíš došlo k chybě, přesto okolí přilákalo mnoho turistů a dobrodruhů, kteří dodnes zkouší svoje triky.

Mnoho místních včetně Roba Nelsona se domnívá, že nacisté museli mít pádný důvod, proč mnohaletou dřinu a otrockou práci kopáčů jen tak vyhodili do povětří. „Nejspíš chtěli udržet tajemství,“ domnívá se ekolog, který se svým týmem pomocí měření našel několik dosud nezaznamenaných tunelů a anomálií, žádná z věcí však ani náznakem neukazuje na ztracený vlak.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejzdravější potraviny světa? Tu nejlepší má doma každý, skoro nikdo ji…

21.08.2018 14:42 Jednou daná potravina škodí, jindy prospívá. Jednou je doporučeno jíst ji několikrát týdně, jindy…

Proč máme po alkoholu kocovinu? Naučte se pít tak, aby vás ráno nebolela…

21.08.2018 10:05 Třeštící hlava, sucho v ústech a neustávající pocit nevolnost. Kocovina je nepříjemná a každý kdo…

Jak poznat špatného lékaře? Sledujte tyto varovné příznaky

21.08.2018 08:41 Lékaři by vzhledem k náročnosti své profese měli být jedni z nejváženějších lidí nejen u nás, ale i…

Demokracie jako výsada lidí? V Africe hlasují i psi, naprosto unikátním…

20.08.2018 20:08 Ne všechna zvířata slepě následují vůdce smečky. Některá z nich se musí domluvit a dohodnout na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama