Host byl náramně spokojený. Zanechal dýško, které všem vyrazilo dech

Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na důkaz toho v podniku zanechal 2000 dolarů (asi 41.000 Kč) - jako spropitné. Štědrý klient zaujal nejen americká média; i agentura AFP poznamenala, že většina Američanů se spokojí se spropitným dosahujícím maximálně pětiny sumy na účtu, v Chicagu šlo ale o "dýško" ve výši 260 procent útraty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dotyčný host, představený pouze jako "Mike ze Seattlu", nejprve přiložil 300 dolarů k účtu za večeři se svými pěti společníky ve výši 769 dolarů (asi 15.725 Kč) a pak se vydal do kuchyně, kde obdaroval stovkou dolarů každého ze 17 členů personálu. A ještě se nechal s celým týmem týmem vyfotit. Asi není divu, že se všichni usmívali.

"Bylo úžasné, že se to stalo naprosto neočekávaně a náhodně a že někdo projevil tak velkou spokojenost," řekl listu Chicago Tribune manažer restaurace Jon Leopold. "Nejde jen o peníze, ale i o to, že si našel čas na lidi v kuchyni, aby jim řekl, jak skvělé bylo jídlo a jak je důležité, aby kuchaři dělali to, co dělají."

"Byl to rozhodně vzácný zážitek a myslím, že byl šťastný každý, kdo to zažil. Nikdy dřív jsem nic takového neviděla," poznamenala Brianna Meyersová, která je v restauraci zástupkyní šéfkuchaře.

Restaurace Boka, ozdobená jednou hvězdičkou v Michelinově průvodci, se charakterizuje jako špičkový podnik zaměřený na sezonní americkou kuchyni. Zjevně nyní zažívá dobré období, byla totiž nominována na prestižní cenu americké gastronomie James Beard Award. Její vítěz má být vyhlášen příští měsíc v Chicagu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

BBC a policie budou platit. Zpěvák Cliff Richard vysoudil tučné odškodné

19.07.2018 07:59 Londýn - Britský zpěvák Cliff Richard (77) vysoudil odškodné 210.000 liber (téměř 12 milionů korun)…

Slavný tvůrce filmů o přírodě přiznal fobii. Toto zvíře ho děsí k smrti

19.07.2018 07:12 Hamburk - Slavný britský tvůrce přírodopisných filmů David Attenborough (92) v rozhovoru s německým…

Jak správně čistit prkénko od syrového masa? Nikdy na něj nepoužívejte…

18.07.2018 22:30 Aktualizováno Fakt, že ze syrového masa můžeme chytit různé nemoci, je dlouho znám. I proto řada z nás pravidelně…

Stalinovo temné tajemství? Odmítl vyměnit syna za nacistického generála

18.07.2018 21:28 Syn známého sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina Jakov zemřel v německém zajetí v roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama