Poslední místo odpočinku jedné z nejmocnějších kněžek? Vědci hlásí unikátní nález v Gíze

Hrobka významné kněžky Hetpet byla konečně nalezena. Podle vědců byla postavena chvíli poté, co byly vybudovány pyramidy - Cheopsova, Rachefova a Menkaureova. Žena se ve světových dějinách proslavila tím, že byla politicky vlivnou a důležitou osobností. Egyptská kněžka údajně žila za Staré říše v 5 dynastii.

Přidejte svůj názor

Egypt

Po 109 letech se podařilo zjistit, že ve hrobce se nachází krásné malby, které většinou zobrazují Hetpet při výkonu různých činností kupříkladu lov rozmanitých zvířat, posezení u obětního stolu a přijímání darů od svých dětí.

zdroj: YouTube

Byly tam také objeveny i malby jiného druhu, na kterých je zobrazen normální každodenní život egyptské společnosti v této době např. sběr ovoce, tanec a stavba lodí.

Ve hrobce byla také nalezena kaple s bazénem (k rituálnímu očišťování), speciální místa určená pro kadidla a oběti. Pravděpodobně se tam také nacházela socha kněžky Hetpet, která již bohužel se tam není.

Ani mumie posvátné ženy nebyla spatřena. Vědci předpokládají, že mrtvé tělo Hetpet bylo uneseno před několika tisíci lety.

I když se archeologům nepodařilo najít samotné tělo kněžky, tak aspoň se jim povedlo objevit další památku starožitného Egypta, které před námi skrývá, čím dále, tím méně tajemství svého kouzelného světa.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší dovolená v životě? Místo plavby na luxusní lodi čekalo na manžele…

16.08.2018 13:38 Aktualizováno S velkým očekáváním Elaine Chanová a její manžel vyrazili na palubu lodi Zuiderdam společnosti…

Kriminálníci se řídí počasím? Nové studie ukázaly, jaké má teplo vliv na…

16.08.2018 11:49 Aktualizováno O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

Slavnost na počest panenských dívek? Obnovení tradice popudilo feministky

16.08.2018 09:48 Paříž - Vesnice v departementu Oise na severu Francie chce příští rok obnovit tradici růžencové…

Padouch, nebo hrdina? Vychytralý Řek Alkibiádes se do historie zapsal jako…

15.08.2018 19:14 V historii existují příběhy hrdinské, ale i plné zrady a intrik. Ale jen málokomu se dařilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama